Akcesoria barberskie


Akcesoria barberskie zyskały sławę dzięki odrodzeniu się kilka lat temu mody na brodę.

Na ulicę z odwagą zaczęli wychodzić brodacze, którzy dumnie do dzisiaj prezentują krótsze i dłuższe brody. Coraz więcej panów odczuwa potrzebę zadbania o swój wygląd znacznie bardziej profesjonalnie, niż tylko w zaciszu własnej łazienki podczas codziennych podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Długa, gęsta i epicka broda stała się symbolem męskości. A wizyta u barbera prawdziwym rytuałem, możliwością spędzenia czasu wolnego w męskim gronie. Akcesoria barberskie umożliwiają poszerzenie oferty o więcej pozycji, ułatwiają wykonywanie niektórych zabiegów, a ich jakość warunkuje precyzję wykonania oraz komfort zarówno klienta, jak również barbera.

Powrót do przeszłość, czyli tradycyjne akcesoria barberskie

Barber to zawód z bardzo ciekawą i długą tradycją. Korzenie barberingu sięgają XII wieku. Wszystko zaczęło się w Anglii, kiedy to włosy były często uznawane za źródło wszelkiej zarazy. Dlatego zalecano się ich pozbyć. Ówcześni barberzy byli więc postrzegani jako pewnego rodzaju strażnicy zdrowia i przedstawiciele medycyny niekonwencjonalnej. Z czasem zawód ewaluował, a salon barberski zamienił się w miejsce, gdzie wstęp jest możliwy tylko dla panów. W pierwszych profesjonalnych salonach barberskich do podstawowych akcesoriów barberskich należały pędzle do golenia i maszynki. Dzisiaj ponownie docenia się ich pozytywny wpływ na jakość wykonanego zabiegu. Pędzle służą głównie do zmiękczania brody i ograniczania ryzyka podrażnień. Tradycyjne maszynki do golenia cechują się z kolei precyzją i dokładnością.

Akcesoria barberskie we współczesnej interpretacji

Pomimo, że wciąż używane akcesoria barberskie nawiązują do minionych epok, to ich jakość wykonania, a także technologie przeszły niemałą metamorfozę. Pędzle mają wysokiej jakości włosie, a maszynki do golenia wyróżniają się idealną ostrością. Decydując się na takie akcesoria barberskie, zarówno podkreślimy charakterny klimat salonów barberskich z odległych czasów, jak też zagwarantujemy klientom wysoką jakość świadczonych usług.