Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Brzytwy fryzjerskie – wielki powrót do fryzjerstwa i barberingu


Brzytwa fryzjerska od kilku lat przeżywa prawdziwy renesans na rynku fryzjerskim i barberskim

To narzędzie służące do strzyżenia, cieniowania czy podgalania włosów zarówno we fryzjerstwie damskim jak i męskim. Co więcej brzytwy fryzjerskie są na tyle precyzyjne, że z powodzeniem można wycinać nimi wzorki czy zająć się brodą i wąsami.

Kształt brzytwy fryzjerskiej ma ogromne znaczenie podczas jej użytkowania. Nie mniej jednak to właśnie od niego zależy przeznaczenie i sposób używania narzędzia. Szerokość powierzchni tnącej w przypadku brzytwy barberskiej i fryzjerskiej jest przeważnie podobna i najczęściej jest 4/8 cala, a nawet węższe. Szerokie ostrze jest znacznie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu. Dlatego, że łatwiej ślizga się po skórze. Pomaga również usunąć więcej włosów czy zarostu za jednym zamachem, co pozwala zachować czystość i precyzję pracy. Brzytwy fryzjerskie z wąskim ostrzem natomiast umożliwiają łatwiejsze i bardziej dokładne wykonywanie wewnętrznych konturów.

Brzytwy fryzjerskie mogą posiadać różne kształty ostrzy, które można podzielić na:

    • okrągłe z zaokrąglonym, wypukłym czołem,
    • proste z pionowym czołem,
    • hiszpańskie z wklęsłym czołem,
    • francuskie z lekko zaokrąglonym i ściętym czołem.
Początkujący fryzjerzy, którzy dopiero chcą wprowadzić brzytwę w poczet swoich narzędzi fryzjerskich powinni postawić na te z okrągłym czołem, które są wygodniejsze i bezpieczniejsze w użytkowaniu. Pozostałe rodzaje ostrzy są skierowane raczej dla osób posiadających wprawę w używaniu brzytwy. Należy wiedzieć jak się nimi posługiwać, a dają przy tym wiele zalet i oferują znaczną precyzję cięcia czy modelowania konturów.