Wyświetlanie jednego wyniku

Cążki do paznokci


Cążki do paznokci - pomocne narzędzie przy manicure i pedicure.

Obcinanie paznokci, zwłaszcza tych u stóp, wymaga niezwykłej precyzji oraz uwagi. Nadanie im perfekcyjnego kształtu bez dodatkowych uszczerbków przyległej skóry, bez odpowiednio dobranych narzędzi może być nie tyle trudne do wykonania, co niebezpieczne dla klienta. Cążki są nieco lepszym narzędziem do skracania paznokci aniżeli nożyczki ze względu na siłę nacisku, dzięki sprężynie pomiędzy ich ramionami. Cęgi 3 Claveles należą do profesjonalnych narzędzi kosmetycznych, które sprawdzą się nawet w przypadku opornych i grubych paznokci.

Rodzaje cążek do paznokci

Cążki do paznokci 3 Claveles można podzielić na te przeznaczone do skracania paznokci u rąk i te przeznaczone do stóp. Narzędzia do manicure charakteryzują się mniejszym i nieco delikatniejszym ostrzem oraz sprężyną. Dzięki czemu poradzą sobie ze słabszymi i cieńszymi paznokciami u rąk. Natomiast w przypadku grubych i twardych paznokci lepiej sprawdzą się cążki z przekładnią. Duże, cięższe i solidne cęgi do paznokci u stóp posiadają bardziej toporne ostrze, które poradzi sobie z każdą płytką paznokcia. Będą one przydatne zwłaszcza podczas pielęgnacji paznokci bardzo twardych lub trudnych – wrastających.

Cążki do paznokci i rąk i stóp różnią się również wielkością, długością ostrza i samej rączki. Narzędzia z oznaczeniem 4,5 cala wykorzystuje się głównie do wykonywania zabiegów manicure lub pedicure w przypadku cienkich i słabych paznokci. Cążki 5,5 cala o długości 14, 15 i więcej centymetrów służą do zabiegów pedicure ze względu na ich wielkość i moc nacisku. Przekładnia zamiast sprężyny będzie idealnym rozwiązaniem dla twardych paznokci, nawet męskich, czy ze zmianami chorobowymi. Profesjonalne cążki do paznokci są wykonane z najwyższej jakości materiałów, które można poddawać pełnej sterylizacji. Materiały te gwarantują także idealną ostrość powierzchni tnących, po to by poradzić sobie z każdym paznokciem.