Pilniki do paznokci

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Pilniki do paznokci - jakie są rodzaje i ich zastosowanie.

Profesjonalne pilniki do paznokci można podzielić ze względu na materiał, z którego zostały wykonane, ale również na ich gradację czy kształt i rozmiar. Najpopularniejsze i zarazem najtańsze są pilniki papierowe, które sprawdzają się w przypadku paznokci naturalnych i sztucznych. Zewnętrzna warstwa tego typu akcesoriów jest wykonana z papieru pokrytego opiłkami o różnej wielkości, które to właśnie podczas tarcia skracają paznokieć.

Pilniki papierowe są bardzo trwałe i w domowym użytku mogą służyć nawet kilka miesięcy, dopóki warstwa ścierna się nie zetrze. Niestety nie ma możliwości ich sterylizacji, przez co w salonie kosmetycznym uchodzą za jednorazowe.

Szklane pilniki do paznokci są zdecydowanie bardziej delikatne dla paznokci. Gdyż ich gradacja nie jest tak duża jak w przypadku pilników papierowych czy metalowych. Produkuje się je z hartowanego szkła, dzięki czemu są bezpiecznym narzędziem podczas zabiegu manicure. Materiał ten jest na tyle twardy, że nie ma obawy przed jego złamaniem czy wyszczerbieniem.
Szklany pilnik do paznokci 3 Claveles stosuje się zarówno podczas manicure i pedicure. A nawet do krótkich i cienkich paznokci, gdyż nie ma obaw przed uszkodzeniem płytki czy ryzykiem rozdwojenia. Co ważne narzędzia tego typu poddaje się dezynfekcji i sterylizacji w autoklawie. A w warunkach domowych wystarczy oczyścić je szczoteczką pod bieżącą wodą.

Metalowe pilniki do paznokci są jednymi z pierwszych, które kiedykolwiek pojawiły się na rynku kosmetycznym. Zdecydowanie są najbardziej trwałe, a wręcz niezniszczalne. Dodatkowym ich atutem jest możliwość sterylizowania i dezynfekowania. 3 Claveles produkuje pilniki z najwyższą starannością metodą nakładania i zgrzewania drobnych opiłków ze stali szlachetnej z metalową podstawą.

Jakie są gradacje pilników do paznokci?

Najpopularniejsze gradacje pilników kosmetycznych zaczynają się od 80. Służą one do piłowania twardych powierzchni z paznokci sztucznych lub bardzo grubych paznokci naturalnych. Stylistki paznokci najczęściej stosują gradację 100 do skracania płytki i 180 do nadawania pożądanego kształtu. Największe oznaczenia 240 i więcej służą do wykańczania manicure i nadawania ostatecznego kształtu paznokciom.