Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

Pęsety


Pęsety kosmetyczne

Profesjonalne pęsety 3 Claveles są wykonane z hartowanej stali nierdzewnej, co pozwala na ich sterylizację czy dezynfekcję. Właściwości tych materiałów są gwarancją trwałości i niezawodności produktów przez wiele lat. Dobrej jakości pęseta kosmetyczna dodatkowo powinna być odporna na działanie wody, ale także mieć ergonomiczny kształt i pewnie leżeć w dłoni. Idealnie wyprofilowane końcówki przylegające do siebie, bez jednego uszczerbku, pozwalają na doskonałe uchwycenie włosa.

Jak prawidłowo używać pęsety, aby nie spowodować uszkodzeń i skaleczeń delikatnej skóry?

Po pierwsze należy usuwać włoski zdecydowanym ruchem w całości, wraz z cebulkami – dzięki temu można uniknąć wrastania i złamania włosa. Kluczowy jest wybór precyzyjnej pęsety kosmetycznej wykonanej z dobrej jakości materiałów.

Pęseta kosmetyczna to bez wątpienia niezbędne narzędzie do pielęgnacji urody w salonie kosmetycznym, ale również do codziennego użytku w domu. Istnieje kilka modeli profesjonalnych pęset, które dzieli się ze względu na ich kształt, a co za tym idzie przeznaczenie.

Pęseta prosta używamy do usuwania włosków dłuższych i łatwo dostępnych pozwalając przy tym na mocny i zdecydowany chwyt włosa. Narzędzia o skośnym, nachylonym pod kątem ostrzu pomagają usunąć włoski nawet bardzo krótkie i trudno dostępne. Pęsety o tym kształcie są bardzo precyzyjne, dlatego dużo chętniej używane w salonach kosmetycznych. Modele spiczaste, z bardzo wąską końcówką natomiast służą do usuwania pojedynczych, trudnych i wystających włosów pozwalając na pewny chwyt i precyzję.