Wyświetlanie 1–12 z 15 wyników

Nożyczki fryzjerskie to najważniejsze narzędzia znajdujące się w każdym salonie fryzjerskim


Podstawowe narzędzie pracy fryzjera to nożyczki fryzjerskie

Przy ich wyborze warto zwracać uwagę na wysoką jakość wykonania. Przede wszystkim na stal wykorzystaną do ich produkcji, odporność na uszkodzenia i w końcu na design. Należy wybrać firmę, która specjalizuje się w produkcji narzędzi z wykorzystaniem nowoczesnych technologii. 3 Claveles wychodząc naprzeciw klientom produkuje wyposażenie salonów fryzjerskich zarówno tych tradycyjnych, jak i nowoczesnych. W ofercie znaleźć można nożyczki fryzjerskie w stonowanych, naturalnych kolorach, czysta stal czy czerń, a także szalonych i przyciągających wzrok.

Nożyczki fryzjerskie 3 Claveles występują zarówno w wersji dla osób prawo i leworęcznych.

Pomimo tego, że mogą one wyglądać tak samo, istnieje znaczna różnica między nimi. Aby narzędzia służyły leworęcznym należy zmienić położenie krawędzi tnącej, umieszczając ją "do góry nogami". Dzięki temu osoby leworęczne będą w stanie z łatwością wykonać bardziej precyzyjne cięcie. W ofercie 3 Claveles można znaleźć również nożyczki fryzjerskie posiadające twarde ostrza i lżejsze aluminiowe uchwyty, które są odporne na korozję i produkty chemiczne.

Jak dbać o nożyczki fryzjerskie?

Nożyczki fryzjerskie mogą być narzędziem, które posłuży fryzjerowi przez długie lata. Ale należy pamiętać by o nie dbać i utrzymywać je w dobrym stanie. W pierwszej kolejności trzeba zawsze chronić nożyczki, aby nie zostały uszkodzone w razie przypadkowego upadku. Co dwa lub trzy dni potraktuj je kilkoma kroplami oleju, a do ich czyszczenia użyj specjalnej szczotki. Nie zapomnij o odpowiednim trzymaniu nożyczek, zawsze chwytaj je za uchwyt, aby żadna substancja nie dostała się do ostrzy. Podczas strzyżenia upewnij się, że włosy klienta są umyte i czyste, zanim zaczniesz je obcinać. Na koniec najważniejsze - używaj nożyczek zgodnie z ich przeznaczeniem, nie tnij papieru ani żadnych innych materiałów niż włosy, aby nie stępić ich ostrzy.