Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Pędzle do golenia


Dobrej jakości pędzle do golenia są podstawą tradycyjnego golenia

Pędzel do golenia jest niezbędnikiem każdego mężczyzny, który regularnie dba o swój zarost. Tradycyjne metody golenia i pozbywania się niechcianych włosów od kilku sezonów cieszą się ogromną popularnością. Trend dotyczy zarówno golenia w salonach barberskich, ale również w zaciszu domowym. Pędzle do golenia stanowią początek pielęgnacji brody.

Do czego służy pędzel do golenia i jak go używać?

Bez wątpienia jego głównym przeznaczeniem jest tworzenie i rozprowadzanie piany do golenia na zarost. Najłatwiej idealny efekt piany uzyskać z tradycyjnych kremów. Ale tak samo dobrze sprawdzą się tutaj już przygotowane pianki czy żele z półek sklepowych. Warto dbać o samo włosie pędzla, ponieważ zadbane będzie służyło długie lata. Wystarczy dokładnie płukać po każdym użyciu i pozostawiać do wyschnięcia w odpowiedniej pozycji.

Jak wybrać pędzel do golenia, aby sprostał wszystkim oczekiwaniom?

Niezwykle ważny jest rozmiar akcesoriów barberskich. Pędzel do golenia nie może być zbyt duży. Ponieważ będzie przyjmował zbyt wiele kosmetyku, a samo rozprowadzenie będzie trudne i mało precyzyjne. Długość i kształt rączki zależy od indywidualnych preferencji użytkownika. Ważne aby pewnie leżał w dłoni. Warto również zwrócić uwagę na materiał z jakiego został wykonany trzonek. Może to być zarówno naturalne lakierowane drewno, ale również polerowany plastik, czy kamień.

A co z włosiem pędzli do golenia?

3 Claveles produkuje różnego rodzaju pędzle do golenia z urozmaiconym włosiem. Włosie borsuka przoduje wśród pędzli, gdyż jest idealnym materiałem do swojego zadania. Posłuży przede wszystkim do wytworzenia gęstej piany i oczyszczenia skóry, a przy tym jest niezwykle miękkie. Pędzle do golenia z włosiem dzika lub świńskim będą lepszym rozwiązaniem dla mężczyzn z twardym zarostem i grubą skórą bez skłonności do podrażnień. Podobnie sprawa wygląda w przypadku włosia końskiego, które jest zdecydowanie bardziej sztywne. Wersja ekonomiczna to akcesoria z materiałów syntetycznych pochodzenia roślinnego. Są one niezwykle miękkie i przyjemne w dotyku, a przy odpowiedniej konserwacji posłużą przez długi czas.