Tylko profesjonalne nożyczki fryzjerskie

Profesjonalne nożyczki fryzjerskie

Atrybut każdego fryzjera, bez tego sprzętu żaden salon nie może dobrze funkcjonować. Profesjonalne nożyczki fryzjerskie dla fryzjera są niczym wysokogatunkowy nóż z perfekcyjnie naostrzonym ostrzem dla kucharza. Tak naprawdę to one świadczą o doświadczeniu i precyzji w działaniu, dlatego klient nierzadko zwraca na nie uwagę. W Twoim salonie powinno znaleźć się ich kilka par, ponieważ mamy profesjonalne nożyczki fryzjerskie o różnym przeznaczeniu. Ale dlaczego nie można po prostu użyć tych uniwersalnych, które znajdziemy w szufladzie w każdym domu?

Problem rozdwojonych końcówek

Dotyczy większości kobiet, jednak ich przyczyny mogą być różne. Jedną z nich jest zła technika obcinania włosów. Używanie nieodpowiednich nożyczek również powoduje, że struktura włosów ulega zniszczeniu. Profesjonalne nożyczki fryzjerskie nie będą strzępiły włosów, w przeciwieństwie do tych zwykłych, których na co dzień używamy też m.in. do cięcia papieru. Tak „zmiażdżona” struktura włosa traci swoją jednolitość, co w konsekwencji doprowadza do rozdwajania się końcówek. Tak naprawdę już natychmiast po cięciu można zaobserwować postrzępione końcówki. Dzieje się tak dlatego, że nożyczki nie są wystarczająco ostre. Czy profesjonalne nożyczki fryzjerskie również mogą być stępione? Oczywiście że tak, dlatego zaleca się ich regularną wymianę. W ich przypadku mamy jednak do czynienia z zupełnie inną technologią i technikami produkcji. Dzięki temu zachowują swoją ostrość znacznie dłużej.

To (nie)oszczędność

Wydaje się, że tanie, uniwersalne nożyczki przyczynią się do większych oszczędności w firmie. W rzeczywistości jednak kupując tani produkt o niskiej jakości, musimy mieć świadomość konieczności jego wcześniejszej wymiany. Taki sprzęt już od razu po zakupie może być nieostry i tym samym nienadający się od strzyżenia i stylizacji. Wszystko ma swoje przeznaczenie, nożyczki biurowe są do cięcia papieru, podobnie jak dobre nożyczki fryzjerskie do wykonywania strzyżenia, cieniowania, konturowania i wyrównywania… i niech tak zostanie.

Profesjonalne nożyczki fryzjerskie mają zdecydowanie wyższą cenę. Za co więc płacimy? Po pierwsze za materiał, z jakiego są wykonane. Koniecznie musi być to stal nierdzewna, która cechuje się wyjątkową trwałością i solidnością. Po drugie odpowiedni kształt, czyli wyprofilowane rękojeść dla komfortu użytkowania. Nie można też nie wspomnieć, że profesjonalne nożyczki fryzjerskie posiadają regulowane śrubki, pozwalające na poluzowanie ostrza bez utraty ich kontaktu. Ostrze ma też bardzo dobrą twardość, znacznie lepszą niż uniwersalne nożyczki do cięcia papieru.

Profesjonalne nożyczki fryzjerskie też mają swoje konkretne przeznaczenie

Nie istnieją profesjonalne uniwersalne nożyczki fryzjerskie. Nawet jeżeli już uświadomisz sobie, że powinieneś wyposażyć w nie swój salon, musisz zdecydować się na kilka rodzajów. Różnią się kształtem od typowych nożyczek, ale między sobą również. Mamy nożyczki standardowe, które przeznaczone są do strzyżenia, cieniowania, ząbkowania, skalowania i konturowania, a także nożyczki fryzjerskie z wygiętymi ostrzami. Używamy ich do strzyżenia ślizgiem. Na uwagę zasługują również degażówki do teksturowania i strzyżenia punktowego.

Żadne uniwersalne nożyczki nie zastąpią profesjonalnych. Dzięki nim nie tylko wykonasz najbardziej zaawansowane strzyżenia, ale też unikniesz efektu postrzępionych i rozdwajających się końcówek. Ponadto dobre nożyczki fryzjerskie posłużą Ci też przez długie lata, będziesz mógł im zaufać nawet przy nauce nowych metod strzyżenia, które potem z pewnością siebie będziesz wykorzystywać w swojej codziennej praktyce. Unikaj półśrodków i pozornych oszczędności, postaw na fach w ręku, który jest efektem tylko ciężkiej pracy i samoświadomości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *