Akcesoria do manicure i pedicure, czyli podstawowe narzędzia w salonie kosmetycznym


Akcesoria do manicure i pedicure

Akcesoria do manicure i pedicure to bogata oferta produktowa w branży kosmetycznej. O dłonie i stopy kobiet, ale też coraz częściej mężczyzn, dzisiaj w większości przypadków troszczą się profesjonaliści. Domową pielęgnację zastępuje wizyta w salonie kosmetycznym. Akcesoria te mają kosmetyczkom umożliwić wykonanie zarówno kompleksowych zabiegów pielęgnacyjnych, jak też stylizacji. W naszej ofercie znajdziesz niezbędne akcesoria 3 Claveles, wśród których są m.in. nożyczki i cążki do paznokci, a także pilniki i polerki.

Jakie akcesoria do manicure i pedicure powinny znaleźć się w każdym salonie?

Niezależnie od wielkości salonu kosmetycznego, jak też doświadczenia kosmetyczki, na wyposażeniu nie może zabraknąć kilku podstawowych akcesoriów do manicure i pedicure. Wybierając swój zestaw, koniecznie trzeba zwrócić uwagę, czy nożyczki do paznokci wykonane są ze stali nierdzewnej. A pilniki do paznokci mają odpowiednią gradację. Najlepiej zdecydować się na kilka pilników o różnej ziarnistości. Podstawowe akcesoria do manicure i pedicure uzupełniają również cążki do paznokci i skórek, a także wycinacze do skórek i polerki do paznokci.

Akcesoria do manicure i pedicure. Jak ich prawidłowo używać?

Korzystając z akcesoriów do manicure i pedicure trzeba pamiętać, że niektóre z nich, jak np. pilniki są jednorazowego użytku. Nie należy używać jednego pilnika do dwóch zabiegów u innych klientek. Jak korzystać z niektórych z nich?
    • Cążki do skórek: Pozwalają zadbać o obszar wokół paznokci, który decyduje o estetycznym wyglądzie całych dłoni. Cążki to akcesoria, którymi wycinamy skórki, aby odsłonić płytkę paznokcia. Dodatkowo, aby poprawić kondycję skóry, warto jest stosować maści i olejki z witaminą A.
    • Polerki do paznokci: Stosuje się je na płytkę paznokcia w celu nadania jej idealnie gładkiej powierzchni. Dzięki jej wypolerowaniu lakier utrzymuje się dłużej na paznokciach. Ponadto polerki odpowiadają też za naturalny połysk paznokci.
    • Nożyczki do paznokci: Nie ma bardziej podstawowych akcesoriów do manicure i pedicure, jak nożyczki do paznokci. Mają niewielkie rozmiary, jednak muszą cechować się dobrą ostrością, co przekłada się nie tylko na jakość wykonywanego zabiegu, ale też ograniczone ryzyko dyskomfortu klientki. Nożyczki wykorzystujemy do nadania paznokciom odpowiedniej długości.