Jakie są rodzaje pęset?

Jakie są rodzaje pęset

Narzędzia kosmetyczne, czy z profesjonalnej czy z niższej półki, są bardzo popularne zarówno wśród kosmetyczek, jak i zwykłych śmiertelników. Praktycznie każda kobieta ma w swojej kosmetyczce choć jedno z nich, ale może o tym nawet nie wiedzieć. Należy do nich najprostsze na pierwszy rzut oka akcesorium, czyli pęseta kosmetyczna. Tak, to również jest narzędzie, którym posłują się profesjonalne kosmetyczki w swoich gabinetach. Bez niej nie odbędzie się wiele profesjonalnych zabiegów wykonywanych na twarzy czy całym ciele. Ale jakie są rodzaje pęset?

Pęseta pęsecie nierówna

Czy istnieje jedna pęseta idealna, która sprawdzi się do wszystkiego i przy każdym zadaniu? 3 Claveles w swojej ofercie ma kilka rodzajów pęset, a każda z nich jest przeznaczona do innego zabiegu. Dobór odpowiedniego sprzętu i akcesoriów kosmetycznych to bardzo indywidualna kwestia, każda kosmetyczka ma inną wielkość dłoni, inaczej pracuje a co najważniejsze ma inne preferencje. Nawet jeśli pęseta została przeznaczona typowo do jednego z zabiegów, ale danej osobie pasuje do czegoś innego to oczywiście nie popełnia żadnego błędu. Tak jak z pozostałymi aspektami pracy i doborem akcesoriów i sprzętu to sprawa indywidualna każdego profesjonalisty.

Jakie istnieją rodzaje pęset na rynku?

3 Claveles jako jeden z niewielu producentów narzędzi kosmetycznych na rynku światowym posiada w swojej ofercie praktycznie każdy rodzaj pęsety do każdego zabiegu kosmetycznego. Dodatkowo dostępnych jest kilka rodzajów akcesoriów do użytku domowego, dla klienta indywidualnego.

Jak odróżnić pęsetę profesjonalną od tej nieprofesjonalnej? Najważniejszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę jest przede wszystkim fakt czy nadaje się ona do sterylizacji i dezynfekcji. To podstawa jeśli chcesz używać ich do wykonywania zabiegów w swoim salonie kosmetycznym czy gabinecie. Druga kwestia to oczywiście kształt i przeznaczenie pęsety.

Najbardziej popularna wśród kosmetyczek jest pęseta prosta o szerszej końcówce.

Rodzaje pęset - pęseta kosmetyczna o szerokiej i prostej końcówce zapewnia bardzo mocny chwyt i usunie mocne i grube włoski

Ta pęseta może posłużyć zarówno do usuwania zbędnych włosów w okolicy brwi, ale również z reszty ciała, np. do depilacji. Dzięki prostej końcówce chwyt tej pęsety jest bardzo mocny. Ponadto istnieje mniejsze ryzyko uszkodzenia ciała, ale równocześnie nie daje stu procentowej precyzji. Szeroki koniec sprawdzi się również w przypadku przygotowywania sztucznych brwi do klejenia czy ich separacji.

Pęseta skośna do depilacji brwi charakteryzuje się wąską i dość ostrą końcówką

Jakie są rodzaje pęset - Pęseta skośna

Ten kształt pęsety idealnie sprawdzi się do usuwania nawet najkrótszych włosów. Przy stylizacji brwi najbardziej skuteczna i poręczna jest pęseta skośna, dzięki niej dotrzesz to najbardziej skrytych włosów. Zakończenie tej pęsety sprawia, że łatwo je złapiesz i usuniesz. Idealnie wyprofilowany kształt pozwoli złapać i pozbyć się tylko tych włosków, które chcesz.

Pęseta pazur

Rodzaje pęset - pęseta pazur pozwala na pracę z dużą precyzją

Pęseta o końcówkach przypominających zagięte pazury schodzące się do środka to idealnie rozwiązanie nie tylko dla początkujących. Jej unikatowy kształt pozwala idealnie widzieć włosek zanim zacisną się na nim ostrza. Pozwala na precyzję i dokładność przy usuwaniu owłosienia, ale może nie być odpowiednia do tych cienkich i wrastających.

Pęseta punktowa

Rodzaje pęset - pęseta punktowa do usuwania wrastających włosków

To pęseta o trójkątnej, ostro zakończonej końcówce pozwoli na usuwanie wrastających włosków, zarówno w przypadku brwi czy na innych obszarach ciała. To tak zwana pęseta punktowa, przeznaczona raczej do pojedynczych włosów. Idealnie sprawdzi się również do cienkiego, jasnego i delikatnego owłosienia, w przypadku którego nie potrzeba zbyt dużo siły do usunięcia go. Użytkując tego typu pęsety pamiętaj, aby być bardzo
precyzyjnym i dokładnym, gdyż ostro zakończona końcówka może być
niebezpieczna i uszkodzić skórę.

Jak dobrać pęsetę idealną?

Wybór odpowiedniej pęsety jest uzależniony przede wszystkim od preferencji osoby, która będzie jej użytkować. Najważniejszą cechą dobrego sprzętu jest jakość użytych do jego wyprodukowania materiału.
Musi być trwały i odporny, nie tylko na środki do dezynfekcji i sterylizacji, ale także na odkształcenia. Pęseta musi pewnie leżeć w dłoni, nie może być ani zbyt duża ani za mała. Standardowa wielkość, która jest najbardziej uniwersalna to około 9,5 centymetra i sprawdzi się w praktycznie każdym wypadku niezależnie czy będzie prosta czy skośna. Czy jest jedna żelazna zasada którą należy kierować się przy wyborze pęsety? Nie! Niezależnie od tego jakie rodzaje pęset wolisz te tradycyjne, kolorowe czy niklowane postaw na jakość i sprawdzoną markę, a będziesz zadowolony!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *